Viewing entries tagged
cost

$9 JAR OF PICKLES

$9 JAR OF PICKLES

What makes local food twice the price? This question has roots in Worm Farm Institute and spans over 50 conversations with local growers.

$5K TO $200K

$5K TO $200K

ArtPrize 10 winner Le'Andra Leseur turned a $5k grant into a $200k installation. Her work embodies the pain, the power, and the beauty of #blacklivesmatter.